Microchip Technology PIC18LF2321T-I/SS
Part No.:
PIC18LF2321T-I/SS
Package:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC18LF2321T-I/SS.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SSOP
Comments
PIC18LF2321T-I/SS Specifications
Package/Case:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Series:
PIC® 18F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Speed:
40MHz
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
25
Program Memory Size:
8KB (4K x 16)
RAM Size:
512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 10x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)