Microchip Technology PIC18LF2439-I/SO
Part No.:
PIC18LF2439-I/SO
Package:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC18LF2439-I/SO.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 12KB FLASH 28SOIC
Comments
PIC18LF2439-I/SO Specifications
Package/Case:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Series:
PIC® 18F
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Speed:
40MHz
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
21
Program Memory Size:
12KB (6K x 16)
RAM Size:
640 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 5x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)