Microchip Technology PIC18LF2480-I/ML
Part No.:
PIC18LF2480-I/ML
Package:
28-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC18LF2480-I/ML.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28QFN
Comments
PIC18LF2480-I/ML Specifications
Package/Case:
28-VQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 18F
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Speed:
40MHz
Connectivity:
CANbus, I2C, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
25
Program Memory Size:
16KB (8K x 16)
EEPROM Size:
256 x 8
RAM Size:
768 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 8x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)