Microchip Technology PIC18LF4458T-I/ML
Part No.:
PIC18LF4458T-I/ML
Package:
44-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC18LF4458T-I/ML.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 44QFN
Comments
PIC18LF4458T-I/ML Specifications
Package/Case:
44-VQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 18F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Speed:
48MHz
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART, USB
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
35
Program Memory Size:
24KB (12K x 16)
EEPROM Size:
256 x 8
RAM Size:
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 13x12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)