Microchip Technology PIC24F32KA302-I/SO
Part No.:
PIC24F32KA302-I/SO
Package:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC24F32KA302-I/SO.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SOIC
Comments
PIC24F32KA302-I/SO Specifications
Package/Case:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Series:
PIC® XLP™ 24F
Packaging:
Tube
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
24
Program Memory Size:
32KB (11K x 24)
EEPROM Size:
512 x 8
RAM Size:
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 13x12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)