Microchip Technology PIC24F32KA304-E/MV
Part No.:
PIC24F32KA304-E/MV
Package:
48-UFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC24F32KA304-E/MV.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48UQFN
Comments
PIC24F32KA304-E/MV Specifications
Package/Case:
48-UFQFN Exposed Pad
Series:
PIC® XLP™ 24F
Packaging:
Tube
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
39
Program Memory Size:
32KB (11K x 24)
EEPROM Size:
512 x 8
RAM Size:
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 16x12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)