Microchip Technology PIC24FJ128GA310T-I/BG
Part No.:
PIC24FJ128GA310T-I/BG
Package:
121-TFBGA
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC24FJ128GA310T-I/BG.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 128KB FLSH 121TFBGA
Comments
PIC24FJ128GA310T-I/BG Specifications
Package/Case:
121-TFBGA
Series:
PIC® XLP™ 24F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
85
RAM Size:
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 24x10/12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)