Microchip Technology PIC24FJ128GB204T-I/PT
Part No.:
PIC24FJ128GB204T-I/PT
Package:
44-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC24FJ128GB204T-I/PT.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 44TQFP
Comments
PIC24FJ128GB204T-I/PT Specifications
Package/Case:
44-TQFP
Series:
PIC® XLP™ 24F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, PMP/PSP, SmartCard, SPI, UART/USART
Peripherals:
AES, Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
34
RAM Size:
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 12x10b/12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)