Microchip Technology PIC24FJ256GU405-I/M4
Part No.:
PIC24FJ256GU405-I/M4
Package:
48-UFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC24FJ256GU405-I/M4.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 48UQFN
Comments
PIC24FJ256GU405-I/M4 Specifications
Package/Case:
48-UFQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 24F
Packaging:
Tube
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB
Peripherals:
DMA, LCD, PWM, WDT
Number of I/O:
39
Program Memory Size:
256KB (256K x 8)
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 24x10b/12b
Oscillator Type:
External
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)