Microchip Technology PIC24FJ32GU202-I/ML
Part No.:
PIC24FJ32GU202-I/ML
Package:
28-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC24FJ32GU202-I/ML.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28QFN
Comments
PIC24FJ32GU202-I/ML Specifications
Package/Case:
28-VQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 24F
Packaging:
Tube
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB OTG
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, I2S, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
20
Program Memory Size:
32KB (11K x 24)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 9x12b SAR
Oscillator Type:
External, Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)