Microchip Technology PIC24FJ512GA610T-I/PT
Part No.:
PIC24FJ512GA610T-I/PT
Package:
100-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC24FJ512GA610T-I/PT.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 100TQFP
Comments
PIC24FJ512GA610T-I/PT Specifications
Package/Case:
100-TQFP
Series:
PIC® 24F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
85
Program Memory Size:
512KB (170K x 24)
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 24x10/12b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)