Microchip Technology PIC24FJ512GU405-I/PT
Part No.:
PIC24FJ512GU405-I/PT
Package:
48-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC24FJ512GU405-I/PT.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 48TQFP
Comments
PIC24FJ512GU405-I/PT Specifications
Package/Case:
48-TQFP
Series:
PIC® 24F
Packaging:
Tray
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB
Peripherals:
DMA, LCD, PWM, WDT
Number of I/O:
39
Program Memory Size:
512KB (512K x 8)
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 24x10b/12b
Oscillator Type:
External
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)