Microchip Technology PIC24FJ64GA004-E/PT
Part No.:
PIC24FJ64GA004-E/PT
Package:
44-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC24FJ64GA004-E/PT.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 44TQFP
Comments
PIC24FJ64GA004-E/PT Specifications
Package/Case:
44-TQFP
Series:
PIC® 24F
Packaging:
Tray
Programmable:
Verified
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, PMP, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
35
Program Memory Size:
64KB (22K x 24)
RAM Size:
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 13x10b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)