Microchip Technology PIC24FJ64GA108T-I/PT
Part No.:
PIC24FJ64GA108T-I/PT
Package:
80-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC24FJ64GA108T-I/PT.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80TQFP
Comments
PIC24FJ64GA108T-I/PT Specifications
Package/Case:
80-TQFP
Series:
PIC® 24F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
69
Program Memory Size:
64KB (22K x 24)
RAM Size:
16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 16x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)