Microchip Technology PIC24FJ64GB202-E/SS
Part No.:
PIC24FJ64GB202-E/SS
Package:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC24FJ64GB202-E/SS.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28SSOP
Comments
PIC24FJ64GB202-E/SS Specifications
Package/Case:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Series:
PIC® XLP™ 24F
Packaging:
Tube
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SmartCard, SPI, UART/USART
Peripherals:
AES, Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
20
Program Memory Size:
64KB (64K x 8)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 9x10b/12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)