Microchip Technology PIC24FJ64GC010T-I/PT
Part No.:
PIC24FJ64GC010T-I/PT
Package:
100-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC24FJ64GC010T-I/PT.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100TQFP
Comments
PIC24FJ64GC010T-I/PT Specifications
Package/Case:
100-TQFP
Series:
PIC® XLP™ 24F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART, USB OTG
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, LCD, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
85
Program Memory Size:
64KB (22K x 24)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 50x12b, 2x16b; D/A 2x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)