Microchip Technology PIC24FJ64GP202-I/SO
Part No.:
PIC24FJ64GP202-I/SO
Package:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC24FJ64GP202-I/SO.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28SOIC
Comments
PIC24FJ64GP202-I/SO Specifications
Package/Case:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Series:
PIC® 24F
Packaging:
Tube
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, I2S, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
21
Program Memory Size:
64KB (22K x 24)
RAM Size:
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 10x12b SAR
Oscillator Type:
External, Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)