Microchip Technology PIC24FJ96GA006T-I/PT
Part No.:
PIC24FJ96GA006T-I/PT
Package:
64-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC24FJ96GA006T-I/PT.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64TQFP
Comments
PIC24FJ96GA006T-I/PT Specifications
Package/Case:
64-TQFP
Series:
PIC® 24F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Programmable:
Verified
Speed:
16MHz
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART
Number of I/O:
53
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)