Microchip Technology PIC24FV32KA301-E/SS
Part No.:
PIC24FV32KA301-E/SS
Package:
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC24FV32KA301-E/SS.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 20SSOP
Comments
PIC24FV32KA301-E/SS Specifications
Package/Case:
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Series:
PIC® XLP™ 24F
Packaging:
Tube
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
17
Program Memory Size:
32KB (11K x 24)
EEPROM Size:
512 x 8
RAM Size:
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 12x12b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)