Microchip Technology PIC24FV32KA304-E/ML
Part No.:
PIC24FV32KA304-E/ML
Package:
44-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC24FV32KA304-E/ML.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44QFN
Comments
PIC24FV32KA304-E/ML Specifications
Package/Case:
44-VQFN Exposed Pad
Series:
PIC® XLP™ 24F
Packaging:
Tube
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
38
Program Memory Size:
32KB (11K x 24)
EEPROM Size:
512 x 8
RAM Size:
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 16x12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)