Microchip Technology PIC32MM0064GPM028-I/SS
Part No.:
PIC32MM0064GPM028-I/SS
Package:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC32MM0064GPM028-I/SS.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 28SSOP
Comments
PIC32MM0064GPM028-I/SS Specifications
Package/Case:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Series:
PIC® 32MM
Packaging:
Tube
Core Processor:
MIPS32® microAptiv™
Speed:
25MHz
Connectivity:
Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, I2S, POR, PWM, WDT
Peripherals:
Number of I/O:
21
Program Memory Size:
64KB (64K x 8)
RAM Size:
16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 12x10/12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)