Microchip Technology PIC32MX170F512H-50I/PT
Part No.:
PIC32MX170F512H-50I/PT
Package:
64-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC32MX170F512H-50I/PT.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64TQFP
Comments
PIC32MX170F512H-50I/PT Specifications
Package/Case:
64-TQFP
Packaging:
Tray
Speed:
50MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART
Number of I/O:
53
Program Memory Size:
512KB (512K x 8)
RAM Size:
64K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 28x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)