Microchip Technology PIC32MX220F032B-50I/SP
Part No.:
PIC32MX220F032B-50I/SP
Package:
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC32MX220F032B-50I/SP.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 28SPDIP
Comments
PIC32MX220F032B-50I/SP Specifications
Package/Case:
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Packaging:
Tube
Speed:
50MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART, USB OTG
Number of I/O:
19
Program Memory Size:
32KB (32K x 8)
RAM Size:
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 9x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)