Microchip Technology PIC32MX230F256D-50I/TL
Part No.:
PIC32MX230F256D-50I/TL
Package:
44-VFTLA Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC32MX230F256D-50I/TL.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 44VTLA
Comments
PIC32MX230F256D-50I/TL Specifications
Package/Case:
44-VFTLA Exposed Pad
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Speed:
50MHz
Number of I/O:
33
Program Memory Size:
256KB (256K x 8)
RAM Size:
16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 13x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)