Microchip Technology PIC32MX250F128C-50I/TL
Part No.:
PIC32MX250F128C-50I/TL
Package:
36-VFTLA Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC32MX250F128C-50I/TL.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 36VTLA
Comments
PIC32MX250F128C-50I/TL Specifications
Package/Case:
36-VFTLA Exposed Pad
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Speed:
50MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART, USB OTG
Number of I/O:
23
Program Memory Size:
128KB (128K x 8)
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 12x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)