Microchip Technology PIC32MX250F128DT-50I/PT
Part No.:
PIC32MX250F128DT-50I/PT
Package:
44-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC32MX250F128DT-50I/PT.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 44TQFP
Comments
PIC32MX250F128DT-50I/PT Specifications
Package/Case:
44-TQFP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
50MHz
Number of I/O:
33
Program Memory Size:
128KB (128K x 8)
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 13x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)