Microchip Technology PIC32MX340F128L-80I/PT
Part No.:
PIC32MX340F128L-80I/PT
Package:
100-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PIC32MX340F128L-80I/PT.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100TQFP
Comments
PIC32MX340F128L-80I/PT Specifications
Package/Case:
100-TQFP
Packaging:
Tray
Programmable:
Verified
Speed:
80MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
85
Program Memory Size:
128KB (128K x 8)
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 16x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)