Nisshinbo Micro Devices Inc. R1114N351D-TR-FE
Part No.:
R1114N351D-TR-FE
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.R1114N351D-TR-FE.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.5V 150MA SOT23-5
Comments
R1114N351D-TR-FE Specifications
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Voltage - Input (Max):
6V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.35V @ 150mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
70dB ~ 60dB (1kHz ~ 10kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C