Sensata-Airpax R21-62-10.0A-G101CV
Part No.:
R21-62-10.0A-G101CV
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.R21-62-10.0A-G101CV.pdf
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Comments
R21-62-10.0A-G101CV Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
SNAPAK®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V
Actuator Type:
Rocker
Number of Poles:
2
Illumination:
Neon
Illumination Voltage (Nominal):
250V