Sensata-Airpax R21-62-10.0A-G102CV
Part No.:
R21-62-10.0A-G102CV
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.R21-62-10.0A-G102CV.pdf
Comments
R21-62-10.0A-G102CV Specifications
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V
Illumination:
Green
Illumination Voltage (Nominal):
250V