Sensata-Airpax R21-62F-15.0A-W161IV
Part No.:
R21-62F-15.0A-W161IV
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.R21-62F-15.0A-W161IV.pdf
Comments
R21-62F-15.0A-W161IV Specifications
Current Rating (Amps):
15A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V
Illumination:
Neon
Illumination Voltage (Nominal):
250V