Renesas Electronics Corporation R5F10NMLDFB#10
Part No.:
R5F10NMLDFB#10
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Microcontrollers
Package:
80-LQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.R5F10NMLDFB#10.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 80LQFP
Comments
R5F10NMLDFB#10 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Package/Case:
80-LQFP
Series:
RL78/I1C
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Programmable:
Core Processor:
RL78
Core Size:
16-Bit
Speed:
32MHz
Connectivity:
CSI, I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
AES, LCD, LVD, POR, PWM, Temp Sensor, WDT
Number of I/O:
54
Program Memory Size:
512KB (512K x 8)
Program Memory Type:
FLASH
EEPROM Size:
2K x 8
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.6V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 4x12b, 3x24b Sigma-Delta
Oscillator Type:
External, Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
R5F10NMLDFB#10 FAQ
1. How to order R5F10NMLDFB#10 on Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.?
3. Are the R5F10NMLDFB#10 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R5F10NMLDFB#10?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as R5F10NMLDFB#10 pin diagram, R5F10NMLDFB#10 datasheet?