Renesas Electronics Corporation R5S72690W266BG#U0
Part No.:
R5S72690W266BG#U0
Package:
272-BGA
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.R5S72690W266BG#U0.pdf
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 272BGA
Shipping
Inventory:526
Comments
R5S72690W266BG#U0 Specifications
Package/Case:
272-BGA
Product Status:
Active
Speed:
266MHz
Connectivity:
CANbus, EBI/EMI, I2C, IEBus, SCI, SIO, SPI, USB
Number of I/O:
149
RAM Size:
2.5M x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 8x10b
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C (TA)