Renesas Electronics Corporation R5S726B1P216FP#VZ
Part No.:
R5S726B1P216FP#VZ
Package:
144-LQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.R5S726B1P216FP#VZ.pdf
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 144LFQFP
Shipping
Inventory:226
Comments
R5S726B1P216FP#VZ Specifications
Package/Case:
144-LQFP
Product Status:
Not For New Designs
Speed:
216MHz
Connectivity:
CANbus, EBI/EMI, I2C, IEBus, SCI, SIO, SPI, USB
Number of I/O:
94
RAM Size:
1.3M x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 8x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)