Sullins Connector Solutions RBC25HETN
Part No.:
RBC25HETN
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 25POS 0.100
Comments
RBC25HETN Specifications
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C