Sullins Connector Solutions RBC25HEYI
Part No.:
RBC25HEYI
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 25POS 0.100
Comments
RBC25HEYI Specifications
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Flange Feature:
Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C