Sullins Connector Solutions RBC28HETN
Part No.:
RBC28HETN
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 28POS 0.100
Comments
RBC28HETN Specifications
Number of Positions:
28
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C