Sullins Connector Solutions RCC22HETH
Part No.:
RCC22HETH
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 22POS 0.100
Comments
RCC22HETH Specifications
Number of Positions:
22
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Flange Feature:
Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C