Nisshinbo Micro Devices Inc. RN5RF33AA-TR-FE
Part No.:
RN5RF33AA-TR-FE
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RN5RF33AA-TR-FE.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT23-5
Comments
RN5RF33AA-TR-FE Specifications
Voltage - Input (Max):
10V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.2V @ 100mA
Current - Output:
1A
PSRR:
60dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C