Nisshinbo Micro Devices Inc. RP103K151D-TR
Part No.:
RP103K151D-TR
Package:
4-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RP103K151D-TR.pdf
Description:
IC REG LIN 1.5V 150MA DFN1010-4
Comments
RP103K151D-TR Specifications
Package/Case:
4-UDFN Exposed Pad
Voltage - Input (Max):
5.25V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.47V @ 150mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
75dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C