Nisshinbo Micro Devices Inc. RP103N331D-TR-F
Part No.:
RP103N331D-TR-F
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RP103N331D-TR-F.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
Comments
RP103N331D-TR-F Specifications
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Voltage - Input (Max):
5.25V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.27V @ 150mA
Current - Output:
150mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C