Nisshinbo Micro Devices Inc. RP104K321D-TR
Part No.:
RP104K321D-TR
Package:
4-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RP104K321D-TR.pdf
Description:
IC REG LIN 3.2V 150MA DFN1010-4
Comments
RP104K321D-TR Specifications
Package/Case:
4-UDFN Exposed Pad
Voltage - Input (Max):
5.25V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.2V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.32V @ 150mA
Current - Output:
150mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C