Nisshinbo Micro Devices Inc. RP110K151C-TR
Part No.:
RP110K151C-TR
Package:
4-XFDFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RP110K151C-TR.pdf
Description:
IC REG LIN 1.5V 150MA DFN0808-4
Comments
RP110K151C-TR Specifications
Package/Case:
4-XFDFN Exposed Pad
Voltage - Input (Max):
5.25V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.8V @ 150mA
Current - Output:
150mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)