Nisshinbo Micro Devices Inc. RQ5RW35BA-TR-FE
Part No.:
RQ5RW35BA-TR-FE
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RQ5RW35BA-TR-FE.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.5V 50MA SC82AB
Comments
RQ5RW35BA-TR-FE Specifications
Voltage - Input (Max):
8V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.055V @ 1mA
Current - Output:
50mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C