ABLIC Inc. S-13R1G29-M5T1U3
Part No.:
S-13R1G29-M5T1U3
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.S-13R1G29-M5T1U3.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.9V 150MA SOT23-5
Comments
S-13R1G29-M5T1U3 Specifications
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.9V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.23V @ 100mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
70dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)