ABLIC Inc. S-13R1G32-A4T2U3
Part No.:
S-13R1G32-A4T2U3
Package:
4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.S-13R1G32-A4T2U3.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.2V 150MA HSNT4-B
Comments
S-13R1G32-A4T2U3 Specifications
Package/Case:
4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.2V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.23V @ 100mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
70dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)