ABLIC Inc. S-13R1H36-I4T1U3
Part No.:
S-13R1H36-I4T1U3
Package:
4-SMD, Flat Leads
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.S-13R1H36-I4T1U3.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.6V 150MA SNT4A
Comments
S-13R1H36-I4T1U3 Specifications
Package/Case:
4-SMD, Flat Leads
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.6V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.23V @ 100mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
70dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)