Infineon Technologies S27KL0643DPBHB020
Part No.:
S27KL0643DPBHB020
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.S27KL0643DPBHB020.pdf
Description:
IC PSRAM 64MBIT SPI/OCTAL 24FBGA
Comments
S27KL0643DPBHB020 Specifications
Packaging:
Tray
Memory Interface:
SPI - Octal I/O
Clock Frequency:
166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
36ns
Access Time:
36 ns
Voltage - Supply:
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)