Netsol S6R4008WEB-UI10T
Part No.:
S6R4008WEB-UI10T
Manufacturer:
Netsol
Category:
Memory
Package:
44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.S6R4008WEB-UI10T.pdf
Description:
ASYNC. FAST SRAM 4M BIT, 512KX8,
Comments
S6R4008WEB-UI10T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Netsol
Series:
Package/Case:
Packaging:
Product Status:
Active
Programmable:
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Asynchronous
Memory Size:
4Mbit
Memory Organization:
512K x 8
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
10 ns
Voltage - Supply:
1.65V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C