NXP Semiconductors S912ZVHL32F1VLQ
Part No.:
S912ZVHL32F1VLQ
Manufacturer:
NXP Semiconductors
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.S912ZVHL32F1VLQ.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 144LQFP
Comments
S912ZVHL32F1VLQ Specifications
Manufacturer:
NXP Semiconductors
Product Status:
Obsolete
Core Processor:
HCS12Z
Speed:
32MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
5.5V ~ 18V
Data Converters:
A/D 8x10b SAR
Oscillator Type:
External, Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)